İnternetTeknoloji

Xiaomi Hakkındaki Herşey !

Son zamanların gözdesi olan xiaomi, teknoloji alanının hemen hemen her zerresine ismini yazdırmak istemektedir. Xiaomi Nisan 2010’da Pekin’de kurulmuş bir Çin elektronik şirketidir. Günümüzde akıllı telefon başta olmak üzere mobil uygulamalar, dizüstü bilgisayar, kulaklık, çanta gibi birçok alanda yatırımlarını konuşturmuştur.  2011’ de ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmüş olan xiaomi Çin’de çok büyük bir ivme yakalamayı başarmıştır. 2014 senesinde de Çin’de bulunan en büyük akıllı telefon markası olmayı başarabilmiştir. Bu kadar büyük bir pazarda kısa sürede kendine yer bulmuş ve devasa bir büyüme kazanmıştır. Bununla yetinmeyen xiaomi çok geniş bir tüketici elektroniği yelpazesi geliştirmiştir. Birçok akıllı ev aleti üreten firma elektronik alanında zirveyi kovaladığını bir kere daha biz kullanıcılara göstermiştir.

Xiaomi şemsiyeden tutun ev aletlerine kadar birçok alanda Pazar yakalamayı başarmış büyük bir firmadır. Kısa sürede dünyanın en büyük 500 şirketi arasında listedeki en genç firma olarak kendisine yer edinmeye başarmıştır. Son teknoloji ürünlerinden bahsetmek gerekirse en son çıkardığı akıllı telefon olan Mİ10T PRO ile kullanıcılarının yüzünü bir kez daha güldürmüştür. 6.67 inç büyüklüğündeki bir IPS LCD ekrana sahip olan mi10t bizlere Full HD+ çözünürlük 144 Hz ekran yenileme hızı, 1500 nit parlaklık ve hdr10 desteği sunmaktadır. Üçlü arka kameraya sahip olan Xiaomi Mi10T PRO 108 MP çözünürlüğünde ana kameraya ve 13 MP Çözünürlüğünde geniş açılı kameraya ve bunun yanı sıra 5 MP çözünürlüğe sahip bir makro lensi bulunmaktadır. Telefonun ön tarafında ise 20 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası bizleri beklemekte. Son olarak günümüzde çok sıklıkla karşılaştığınız elektrikli scooterlarla sevenlerinin karşısına çıkan Xiaomi bizlere Mi Electric Scooter Pro 2’ yi sunmakta. Mi Electric Scooter Pro 2 güvenli bir şekilde kısa mesafeli yolculuklarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı ulaşıma ihtiyaç duyduğunuz anlarda spor moduna geçerek 25 km’ye kadar çıkabiliyor, standart mod da kullandığınızda ise ortalama 20 km hızla yolculuk yapabiliyorsunuz. Çok fazla insanın olabileceği yerleri düşünerek cihaza bir yaya modu da getirilmiştir.

Son zamanların büyüyen yıldızı Xiaomi uygun fiyatları ve kullanışlı elektronik cihazları ile hayatımızın her alanını hedefliyor gibi gözüküyor.

 

esad özdemir Administrator
Zeka küpü teknoloji ve yemek meraklısı sitemizin açıldığından beri en deneyimli yazarlarımızdan Yazarın tüm haberlerine ulaşmak için https://xn--fikirdnyas-feb45d.net/author/yazar-esad/ adresine gidin
×
esad özdemir Administrator
Zeka küpü teknoloji ve yemek meraklısı sitemizin açıldığından beri en deneyimli yazarlarımızdan Yazarın tüm haberlerine ulaşmak için https://xn--fikirdnyas-feb45d.net/author/yazar-esad/ adresine gidin
Latest Posts

Buraya yorum yapın